Mateřská škola - Ústí nad Orlicí

PRO RODIČE

důležité informace

Provoz mateřské školy:

Pondělí – pátek od 6,30hod. do 16,00hod.

V době od 6,30hod. do 7,00hod. a 15,30hod. do 16,00 probíhá výuka sloučeně ve třídě Berušek a Zajíčků.

 

Z důvodu nerušeného výchovně – vzdělávacího programu a provozních činností je stanoven:

příchod dětí: do 8,30hod.

odchod dětí po obědě: ve 12,15hod.

odchod dětí po spaní: od 14,30hod.

 

Změny režimu a nástup dítěte do MŠ po delší nepřítomnosti nahlašujte učitelce ve třídě! Z důvodu ochrany zdraví přijímáme pouze zdravé děti bez známek onemocnění, MŠ si může od zákonného zástupce vyžádat lékařské potvrzení o momentální zdravotní způsobilosti dítěte! Z důvodu bezpečnosti je budova školy v průběhu celého dne uzamčena. Při vstupu zvoňte na příslušnou třídu a identifikujte se ve videotelefonu. Při odchodu řádně uzavřete dveře. Nevpouštějte do budovy cizí osoby! Pohyb podezřelých osob v areálu nahlaste zaměstnancům školy.

Omlouvání dětí z důvodu nepřítomnosti a odhláška obědů:

Telefonicky nebo SMS do příslušné třídy:

 • třída – 734 798 301

 • třída – 734 798 302

 • třída – 734 798 303

 • třída – 734 798 304

 

Nepřítomnost dítěte delší 1 měsíc omlouvejte písemně!

Aktuální zprávy a informace sledujte na nástěnkách v šatnách a na webu školy.

 

Vaše případné dotazy, podněty a stížnosti vyřizuje:

ředitelka školy -  Bc. Šárka Vinterová

zástupce ředitele - Jana Dalešická

Kontaktní schůzku si můžete domluvit na tel. čísle: 734 876 972.

Můžete využít také červenou schránku v šatně třídy.

 

Práva a povinnosti zákonných zástupců a zaměstnanců školy jsou ustanoven ve Školním řádu, který naleznete v dokumentech v šatně třídy nebo webu školy.

Vybavení dětí do školky:

Bačkory s pevnou patou

Oblečení do třídy – tepláky, zástěrka, triko – nejlépe s kapsou na kapesník, pyžamo.

Oblečení na zahradu – tepláky, mikina nebo souprava, triko, krátké kalhoty, dle uvážení starší boty, plátěná čepice

náhradní spodní prádlo, ponožky, punčocháče, pláštěnka

gumáky.

Krabice papírových kapesníků, plyšovou hračku na spaní,

hygienická podložka pod prostěradlo – individuálně.

Dětský keramický hrnek.

Dokumenty ke stažení

Články z tisku

Březen 2015

Duben 2015

Květen 2015

Červen 2015

Září 2015

Říjen 2015

Březen v MŠ Na Výsluní

 

V měsíci březnu se naše škola zapojila do kampaně „Celé Česko čte dětem“. Snad symbolicky to bylo právě v „Měsíci knihy“ – všudypřítomného kamaráda, který je vždy po ruce, umí pobavit i rozesmát, ale také poučit a rozvíjet fantazii. Práce s knihou je přece tak krásná, zkuste to s námi i Vy!

 

Kromě nejmladších Berušek navštívila každá třída Městskou knihovnu, kde byl pro děti připraven program, děti se seznámily s prostředím a samy pocítily tu neopakovatelnou vůni a atmosféru klidu a pohody.

 

Ve středu 25. března se naší školkou rozezněly veselé tóny krásných písniček Slávka Janouška, který přijel potěšit nejen děti, ale i přítomné dospěláky.

 

Víte, jak vznikla písnička „Dušičky“ nebo „Strašidlo Čumbulák“? Že ne? Škoda, my už všechno víme. Stejně tak nám Slávek prozradil i zrod dalších veselých písní, které nám pro radost zazpíval. Byla to moc krásná hodinka a my věříme, že Slávek Janoušek si k nám najde cestu i někdy příště.

 

V pondělí 30. března jsme se vydali za kulturou do Roškotova divadla, přesněji za Kocourem Mikešem a jeho příhodami. Je to kamarád, kterého dobře známe – vyjímečný kocourek, který umí mluvit a nám s ním bylo moc fajn.

 

A protože se blíží Velikonoce, barvili jsme vajíčka na „Kuřátkový den“, který chystáme na aprílovou středu.

 

Ale o tom Vám povíme zase někdy příště.

 

Děti a učitelky

MŠ Na Výsluní

Duben v MŠ Na Výsluní

 

Aprílový 1. duben přinesl nám dětem Kuřátkový den se spoustou legrace, soutěží a hledání malovaných vajíček. Ta jsme si nabarvily dopředu a těšily jsme se na to, jak je budeme hledat na školní zahradě. Jenomže – Apríl! Deštivé počasí donutilo naše učitelky poschovávat vajíčka ve třídách. Ale protože jsme šikulky, každou škvírku jsme prohlédly a všechna vajíčka jsme našly. V maskách kuřátek jsme se potom všichni sešli v tělocvičně, abychom si přednesli velikonoční koledy a na závěr jsme si společně pro radost zazpívali.

V sobotu 4.4. přívítaly některé děti ze třídy Zajíčků  nové občánky našeho města. Dopoledne bylo velmi náročné, ale soustředěný výkon  dětí si vysloužil uznání všech přítomných.

S dopravní tématikou zavítala 9.4. do naší školky dvojice „klaunů“. Jejich pořad na téma „Bezpečnost na silnici“ byl velmi poutavý, zábavný a také poučný. Není totiž legrace bezpečně přejít silnici a  také už víme, že fotbal smíme hrát jen na hřišti a nikdy ne na chodníku.

V dalším týdnu jsme navštívili Malou scénu a díky Balince a jejímu štěněti jsme se učili třídit odpad do barevných kontejnerů. Příběh se nám velice líbil a přestože se zdá, že pohádka s ekologickou tématikou nás nemůže pobavit, Balinka nás přesvědčila o opaku.

V pondělí 20.4. přišel do školky záchranář ČČK. Nelekejte se, všichni jsme byli v pořádku a jeho první pomoc jsme nepotřebovali. Jenom si pro nás připravil ukázky své práce a my jsme se zase něčemu novému přiučili.

Starší děti se v pátek 24.4. vydaly do Roškotova divadla, aby shlédly tradiční pořad Tančíme pro radost. Nápadité choreografie, světelné efekty a zajímavá muzika – to vše se dětem velice líbilo a kdo ví, možná v některém z dalších ročníků uvidíme i některou naši malou kamarádku.

A máme tu konec měsíce – 30.duben. Pro nás snad nejkrásnější den tohoto období – Den čarodějnic. Všechny děti totiž přišly do školky v kostýmu čarodějnic a čarodějů a uhodnete, kdo je vítal ve třídě? Jedna čarodějnice strašnější než druhá !!! Naštěstí jsme v nich poznaly naše paní učitelky, takže jsme se ani trošičku nebály. No, trošičku možná jo – to když se na nás usmály a my jsme zjistily, že jim chybí nejeden zub! Navíc ti pavouci a pavučiny okolo nich – no hrůza pohledět!

Ale dopoledne jsme si všichni náramně užili. Samá soutěž, kreslení, tančení a rej čarodějnic. A protože nám tentokrát docela přálo počasí, vydali jsme se na průvod městem. To víte, že v převleku. Však kdo z vás jel po průtahu kolem Tesla, jistě jste jeden z těch řidičů, co na nás troubil a vesele nám mával, děkujeme!

Už se těšíme na další zážitky, které nás v naší školičce ještě čekají.

 

Děti a učitelky MŠ Na Výsluní

Květen v MŠ Na Výsluní

 

V měsíci květnu se konal zápis do mateřských škol v našem městě na příští školní rok. Navštívili nás noví rodiče, kteří mohli v průběhu celého dne zapsat svoji ratolest do naší školky.

7.5. jsme uspořádali Den otevřených dveří pro všechny maminky a k jejich svátku jsme jim vyrobili dárečky.

14. května jsme se sešli v ZOO – tedy přesněji, přijel za námi brněnský písničkář s kytarou, písničkami a vyprávěním o zvířátkách, takže jsme si opravdu jako v ZOO připadali. Máme rádi zvířata a jejich spojení s písničkami se nám moc líbilo.

Ve středu 20. května se třída Zajíčků a Soviček vypravila na cestu za pohádkou i historií na zámek do Potštejna. Bohužel, počasí nám ani maličko nepřálo a z černých mraků téměř celé dopoledne padaly mohutné provazy deště. Naštěstí program na zámku byl velice zajímavý – nejdříve děti hádaly pohádky v kouzelném „Pohádkově“, kde byla jedna expozice krásnější než druhá.

Poté jsme s původními obyvateli zámku – tedy se šaškem, komornou Maryškou,

kněžnou Annou Marií a alchymistou Lukulusem Kebulusem z Lindu prošli některé komnaty a dokonce se nám podařilo odhalit záhadné zmizení vzácného obrazu ze zámecké jídelny.

Plnění úkolů v zahradě jsme museli pro vydatný déšť výrazně zkrátit, protože ani pláštěnky nás před padající vodou příliš neochránily.

I přes nepřízeň počasí jsme si však výlet užili tak, jak se sluší a patří – tj. nechyběla svačina, odměny a hlavně legrace a dobrá nálada.

25.5. nás v Roškotově divadle přivítala i se svými kamarády Pipi Dlouhá Punčocha. Ukázala nám svoji opičku, koně a hlavně nám předvedla, jak se cení kamarádství a že nikdy nemáme zůstat lhostejní k nespravedlnosti a ubližování slabším.

Ve středu 25. května si užily výlet mladší děti z Berušek a Motýlků. Vyrazily také do Potštejna, kde byl program přiměřeně zkrácen jejich věku. Sluníčko se sice opět moc neukázalo, ale všichni si tentokrát mohli při návratu s chutí zazpívat „Sláva vlasti výletu, nezmokli jsme, už jsme tu.“

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na zámku v Potštejně věnují dětským výpravám, vynaložené úsilí se odráží v užaslých, napjatých i rozesmátých tvářích dětí a to opravdu stojí za to!

Léto je přede dveřmi a nás čeká poslední měsíc – červen. Co nás v něm čeká?

To se dozvíte zase příště.

Tak ahoj!

 

Děti a učitelky

MŠ Na Výsluní

Červen v MŠ Na Výsluní

 

Poslední předprázdninový měsíc jsme zahájili v pondělí 1.6. Týdnem dětské radosti. Z Brna k nám zavítala paní Hradecká se svojí Muzikoterapií. Děti pracovaly ve skupinách, ty mladší byly zaujaty pohádkou a ty starší měly možnost si navíc vyzkoušet i hru na tradiční i méně tradiční indiánské nástroje.

V úterý 2.6. jsme si zase užili zvířátek ze stanice v Horní Čermné. Nejvíc se dětem líbili hadi a ještěři, skvělé bylo, že ti odvážní si je mohli i pohladit, navíc si vyslechli povídání o jejich způsobu života.

Středa 3.6. byla ve sportovně-kulturním duchu. Dopoledne se děti zúčastnily sportovních her mateřských škol. V pořádném vedru a s velkým nasazením vybojovaly krásné 3. místo. Odpoledne se potom prezentoval na ůsteckém náměstí v rámci akce Týden dobré pohody pěvecký sbor Větrníček a jistě svým výkonem potěšil nejen rodiče, ale všechny přítomné.

Ve čtvrtek 4.6. přišlo na řadu fotografování a jako překvapení se objevila paní zmrzlinářka (děti tvrdily, že to byla převlečená paní učitelka, ale já si nejsem jistá) se třemi druhy zmrzliny. Studená dobrota nás tolik lákala, že jsme ani nevěděli, jakou si vybrat. Týden dětské radosti jsme zakončili v pátek 5.6. na naší zahradě, kde byly připraveny zajímavé soutěže se sladkými odměnami.

19.6. jsme navštívili v Malé scéně "Ústecký videosalon", kde byly dětem promítány kreslené pohádky českých autorů.

Ve středu 24.6. pořádala MŠ Lentilka tradiční fotbalový turnaj. Malí  fotbalisté nechávali na trávníku duši a ti naši vybojovali v urputných bojích opět 3. místo. Asi nám je souzené.

Čtvrtek 25.6. byl ve znamení loučení. To je vždycky smutné, ale my jsme si to společně  užili. Děti měli možnost soutěžit se svými rodiči, poté následovalo občerstvení, písnička pro rodiče a předání upomínky na naši školu.

V pátek 26.6. se opět závodilo - tentokrát v krytém bazénu.Pro děti, které absolvovaly předplavecký kurz, pořádala Plavecká škola "Hrátky žabky Katky".Tentokrát se nám velmi dařilo a v silné konkurenci si děti vybojovaly 1. místo.

Poslední akce v měsíci se opět týkala malých zpěváčků z Větrníčku, kteří v pondělí 29.6. potěšili svými pohádkovými písničkami babičky a dědečky v Domově pro seniory. No, a to už je opravdu všechno. Školní rok byl velice bohatý na krásné zážitky a my věříme, že alespoň některé z nich se uchovají v srdíčku dětí.

Přejeme všem krásné a veselé prázdniny, hodně sluníčka a v zaří opět AHOJ!!!

 

Děti a učitelky MŠ NA Výsluní

Zářijový paprsek z Výsluní

 

Hola hola, školka volá!

Už je to tady. Máme 1. září  a letošní prázdniny provoněné sluníčkem, teplem, koupáním, ohýnkem a mnohým dobrodružstvím jsou nadobro pryč. My si ale nezoufáme – když něco končí, něco jiného začíná. Právě tak, jak tomu bylo i první školní den Sešli jsme se totiž se svými starými kamarády, s usměvavými a odpočinutými učitelkami a se spoustou nových malých Berušek. Nevěříte? Berušky jsou přece naši noví nejmenší kamarádi, kteří si na školku teprve zvykají. A tak jsme tedy nový školní rok zahájili v tělocvičně, kde jsme se všichni přivítali, zazpívali si a dokonce jsme viděli i krátkou maňáskovou scénku.  A protože jsme na Výsluní, kde se na nás sluníčko usmívá skoro pořád, užili jsme si čas do oběda na školní zahradě, kde si každý z nás našel zábavu, kterou má nejraději – stavění hradu z písku, tvoření báboviček, hry s míčem a nechyběl ( pro kluky nejlepší ) fotbal.

V pondělí 7. září začali předškoláci navštěvovat Plaveckou školu Chobotnice. Docházejí každý týden do krytého bazénu a seznamují se základy plavání pod vedením odborných instruktorů.

Dny plynou, malé Berušky už nepláčou, a tak jsme se ve středu 16.9. my starší děti vydaly za sportem. Zúčastnily jsme se náboru malých fotbalistů na ústeckém stadionu, kde byla spousta soutěží a závodů a nám se to moc líbilo, protože hry venku na čerstvém vzduchu jsou mnohem lepší než třeba pohádka v televizi.

Hned druhý den jsme se vypravili do Domova pro seniory na tzv. Mezigenerační projekt. Spolu s babičkami a dědečky jsme hráli oblíbenou hru Člověče, nezlob se!

Celé dopoledne bylo moc fajn a nám tam bylo opravdu příjemně.

Jinak si každý den hrajeme, kreslíme a stříháme, zpíváme a tancujeme, soutěžíme a sportujeme a dozvídáme se spoustu zajímavých věcí…. Jejda – my máme tolik činností, že to snad ani nejde vyjmenovat.

Tak zatím se mějte a příští měsíc Vám zase řekneme, co zajímavého jsme prožili a jak jsme se tu všichni měli.

 

Ahoj

Váš Výsluňáček

 

Říjnový paprsek z Výsluní

 

Zdravíme všechny naše čtenáře a přinášíme další i nformace o naší školičce.
Podzim je v plném proudu a nás lákalo vytvořit z jeho plodů něco zajímavého pro radost. Proto jsme 8. října uspořádali 1. ročník tzv. EKODÍLNIČKY, na kterou byli pozváni i rodiče, aby nám trošičku pomohli.V každé třídě se vyrábělo něco jiného, to podle naší šikovnosti, protože předškoláčci již zvládnou trochu více než maličké Berušky. Stolečky byly plné rozmanitých plodů a pomůcek, paní učitelky nám objasnily návod k práci a my jsme se do ní s chutí pustili. Třídy voněly čajem a kávou, byla spousta  povídání a dětského smíchu, a tak nám příjemně strávený  čas  rychle utekl.A víte, co bylo nejkrásnější? Samozřejmě povedené výrobky, které nás moc potěšily a které jsme si odnesli domů.
Podzim je časem nejen  zlatého listí, ale také plný draků vznášejících se po obloze. Proto 3. třída Zajíčků uspořádala malou "Drakiádu" na naší školní zahradě. Děti si přinesly své draky z domova a ti se během dopoledního pobytu venku třepetali nad našimi hlavami.To bylo panečku radosti!
23.října jsme se sešli všichni v tělocvičně na pohádce "Dráček Fráček". Ani jsme nedutali, jak jsme byli napjatí, jestli pohádka dobře dopadne, protože nám bylo líto dráčka, který se ztratil. Ale pohádky vždycky končí dobře, co myslíte ? A tak i náš dráček Fráček našel  s pomocí přátel
cestu domů a setkal se se svými dětmi.
Měsíc říjen nám uběhl mezi kamarády jako voda a my se těšíme na další dny a zajímavé činnosti v naší školce.

 

Příště nashledanou

Váš Výsluňáček